Bilgi Teknolojilerinin Türkiye’ye Ve Dünyaya Sağlayacağı Ekonomik Fırsatlar ICT SUMMIT NOW’DA Konuşuldu

İnterpromedya tarafından Vodafone ana sponsorluğunda 24-26 Eylül 2013 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen ICT Summit NOW Bilişim Zirvesi’13, tüm dünyanın kullanacağı yeni teknolojilerin yanı sıra özellikle Asya, Afrika ve Avrupa’da bilgi teknolojilerinin uzun ve kısa vadede yaratacağı ekonomik fırsatları ve tehditleri göstererek katılımcılara vizyon kattı.

27.09.2013, İstanbul

Interpromedya tarafından Vodafone ana sponsorluğunda düzenlenen ICT Summit NOW Bilişim Zirvesi’13, bilgi teknolojilerinin farklı sektörlerde kullanımlarını anlatmanın yanı sıra bu teknolojilerin özellikle Türkiye için yaratacağı ekonomik fırsatları göstererek katılımcılara değerli bilgiler sundu. Özel sektörün ve devletin atması gereken adımlar farklı boyutlarda, konusunun en deneyimli isimleriyle tartışılarak genel ve doyurucu bir çerçeve çizilmiş oldu.

Zirve geleceği gösterdi

T.C Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in katılımıyla gerçekleşen ICT Summit NOW Bilişim Zirvesi’13’e, 25 farklı konuda düzenlenen konferansta 150 panel ve sunumda 16 ülkeden toplam 340 konuşmacı ve 4921 katılımcı ağırlandı. Üç gün süren zirveye 4 bakanlık, 8 resmi kuruluş, 25 sivil toplam kuruluşu ve 95 sponsor destek oldu.

 

Türkiye pazarı ve Asya, Afrika, Avrupa bölgesine yönelik olarak iş ve bilişim profesyonellerini buluşturup tanıştırarak yüksek katma değerli ve sonuç odaklı eşleştirme/işbirliği hizmetleri sağlayan “Uluslararası Eşleştirme ve Buluşturma Toplantıları” bu yıl KOSGEB ve Enterprise Europe Network desteğiyle düzenlendi.

 

Dünyaca Ünlü Konuşmacılar

Zirve’de dünyaca ünlü ve vizyoner keynote konuşmacılar yer aldı. Peppers & Rogers Group’un kurucu ortağı ve business guru Dr.Martha Rogers, Intel Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Başkanı Ayşegül İldeniz, IBM AR-GE Stratejisinden Sorumlu Başkan Yardımcı Zachary Lemnios, Atos BlueKiwi CEO’su Robert Shaw, London of School of Economics Siber Güvenlik Uzmanı Prof. Peter Sommer, Healthcare Information and Management Systems Society (HIMSS) CEO Stephen Lieber, IntelRAD Ceo’su Can Yıldızlı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu, Vodafone Global Enterprise Ticari Operasyonlar ve Pazarlama Grup Başkanı Gary Adey, Samsung SDS Global İş Birimi Başkan Yardımcısı Jack Kim, Alcatel Lucent CEO’su Michel Combes ve Forrester Research Başkan Yardımcısı ve Araştırma Direktörü Peter Burris İstanbul’da 3 kıtadan gelen profesyonellerle buluştu.

Teknolojinin Her Alanından Vizyon Konuları ve Çözümler Zirve’de

Zirvede alanında uzman, sıra dışı ve vizyoner konuşmacılar, panelistler; Büyük Veri, Bulut Bilişim, Makinelerarası İletişim (M2M), Yapay Zeka ve Robot Teknolojileri, Biyometri, Ar-Ge ve Teşvikler, e-sağlık/m-sağlık, Telekom, Savunma ve Ulusal Bilgi Güvenliği, Mobil İş, Enerji ve Verimlilik, Finans ve Bankacılık, e-Ticaret/ m-Ticaret, Eğitimde Bilişim, Akıllı Şehir İstanbul, Dijital Yaşam, Dijital Pazarlama-Mobil-Sosyal Medya, Sosyal Güvenlikte 2023 Vizyonu, Girişimcilikte İnovasyon, İş ve Teknoloji Oturumları, Sektörü Geliştirme Forumları, Tec ERP ve Oyun konularını işledi.

 

Bilişim Zirvesi’nde En Dikkat Çeken Teknoloji Konuları

Zirvede ilk lansmanı T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Faruk Çelik ve Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Yadigar Gökalp İlhan katılımıyla gerçekleştirilen “İnsansız Sosyal Güvenlik Hizmet Merkezi”, biyometri kimlik doğrulama sistemi, SGK Mobil uygulamaları, Batı kent veri merkezi projesi sergilendi. Vodafone teknoloji üssünde yer alan çözümleriyle ve internetli minibüsüyle, İş Bankası Akıllı Banka, Samsung Akıllı Okul, Atos özel uygulama çözümleri, Sisoft Dijital Hastane, Acıbadem Mobil Teletıp hizmetiyle yer aldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Akıllı Şehir İstanbul tema alanında; Akıllı Su ve Gaz Uygulamaları, MOBESE, Mobil Uygulamalar, akıllı Taksi, Akıllı Durak, NFC Sistemleri, Afet ve Kriz Yönetim Sistemleri, Ulaşımda Sonraki Adım, İstweb.tv ve fazlasını katılımcılarla buluşturdu.

 

ICT Summit NOW Bilişim Zirvesi’13’ün gerçekleşen tüm detaylarına www.ictsummitnow.com üzerinden de ulaşılabilir.