Yatırım Stratejimiz

  • İnterpro Holding olarak yatırım amacımız; Türkiye’deki, inovasyon getiren, özgün teknolojiye sahip, yurtiçi ve yurtdışına satış yapan, Türkiye’ye katma değer getirecek şirketleri desteklemektir.
  • İnterpro, bilişim, telekomünikasyon, savunma sanayii sektörlerinde kendi ürünlerini geliştiren ya da geliştirmeyi planlayan, parlak fikirlere sahip girişimci şirketlere yatırım yapar.
  • İnterpro titiz bir inceleme sonucu seçtiği şirketlere, çıkış (exit) stratejisini oluşturarak, küçük ortak olarak girer ve ilk işletme sermayesini fonlarından sağlar. Şirketin esas yönetimi girişimci sahiplerine bırakılır.
  • İnterpro üç yılı aşmamak üzere, temel konularda yönetimde söz sahibi olacak şekilde, finansal desteğin yanısıra şirketin gerekli olan diğer ihtiyaçlarını saptar. Yönetim, kurumsal iş planı, stratejik planlama, iş geliştirme, pazarlama, satış, ürün yönetimi, proje yönetimi, finans altyapısı ve iş stratejilerini oluşturarak şirketin kurumsallaşmaya geçişi için profesyonel uzmanları kanalıyla danışmanlık desteği verir. Şirketin gelirlerinin artması ve değerinin yükselmesini sağlar. Bu süre içinde şirketi uluslararası yatırım dünyasına tanıtır ve uygun bir yatırımcı sağlanması durumunda, hisselerinin satışı yoluyla şirketten ayrılır. Yatırım yapılan şirketin hisselerini elden çıkarabilme olanakları çeşitli olabilir. Bunlar şirket birleşmesi, şirketin satın alınması veya şirketin halka arzı şeklindedir.
  • İnterpro girişimcilerinin ihtiyaçları tespit etme, öncülük etme, girişimci ile yatırımcı arasındaki ilişkiyi kurma görevini yapar.